Çin Malı Telefonlar: En İyi Marka, Modeller ve Fiyatları
Henüz Puan Verilmedi

Çin Malı Telefonlar İçinde En İyi Marka, Modeller ve Fiyatları

Çin malı telefonlar, dendiğinde yakın bir zamana kadar kalitesiz ve kopya cep telefonları akla gelmekteydi. Ancak günümüzde bu durum artık pek de eskisi gibi değil. Çin‘in gelişen ekonomisi, teknoloji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin kalitesini ve küresel Dünya ile rekabet gücünü de arttırdı. Bugün “Çin malı telefonlar” dendiğinde akla sektörün en hesaplı ve yüksek performanslı akıllı telefonları geliyor. Peki bu cihazları Çin‘de hangi markalar üretiyor. Hangi marka ve modeller fiyat olarak avantajlı.

En iyi Çin Malı Telefonlar Hangileri?

En iyi Çin malı telefonlar, küresel olmayı başarmış markalar tarafından üretiliyor. Peki bunlar hangi markalar. Huawei, Lenovo, ZTE ve Xiaomi bunların başında geliyor. Ayrıca bugün farklı marka ve modeller altında kullandığımız birçok telefon aslında bu şirketler tarafından üretiliyor ve başka bir marka ile satışa sunuluyor. Örneğin Turkcell, AVEA ve Vodafone gibi operatörler kendi markaları ile satışa sundukları telefonları ZTE‘ye ürettiriyor. Turkcell’in T50, Turbo T50 ve T60‘ı bunlar içinde en çok bilineni. Sizler için yukarıda saymış olduğumuz Çin malı telefon markaları içinde Türkiye‘de satışı olan ve tercih edilen modelleri aşağıda listeledik.

  • Huawei P8: 8 Çekirdekli, 5.2″ Ekran, 13MP Kamera, 3GB RAM, 16/64 GB ROM
  • Lenovo Vibe X2: 8 Çekirdekli, 5.0″ Ekran, 13MP Kamera, 2GB RAM, 32 GB ROM, Fiyatı 900 TL
  • Turkcell T60 (ZTE): 8 Çekirdekli, 5.0″ Ekran, 13MP Kamera, 2GB RAM, 16 GB ROM, Fiyatı 889 TL
  • Xiaomi Mi4: 4 Çekirdekli, 5.0″ Ekran, 13MP Kamera, 3GB RAM, 16/64 GB ROM, Fiyatı 1.400 TL

Çin malı telefonlar içinde ülkemizde en iyi bilinen ve en çok tercih edilen modellerin yaklaşık satış fiyatı bilgisini paylaştık. Bu telefon marka ve modelleri ile ilgili detaylı bilgi almak için inceleme sayfalarına göz atabilirsiniz. İnceleme sayfalarında telefonların teknik özellikleri, inceleme videoları, satış fiyatları ve kullanıcı yorumları yer almaktadır. Yukarıda sıraladığımız Çin malı telefonlar haricinde merak ettiğiniz bir model var ise bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. levent Cevapla

    slm siswoo c55 longbow cep telefunu aldım çok memnunum fakat yere düşürdüm ekran çatladı aynı telefonu arıyorum bulamıyorum enazından ekranını bulsam hiçbiryerde bulamadım yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba.iyi günler.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.