Henüz Puan Verilmedi

Cicret Adlı Bileklik ile Kolunuz Dokunmatik Ekrana Dönüşüyor:

Her geçen gün giyilebilir teknoloji dünyasına yeni bir donanım daha dahil oluyor. Ve bizler bu teknolojileri oldukça hızlı bir şekilde kullanmaya başlıyoruz. Hatta bu yenilikçi ürünleri kısa zamanda yaşamımızın baş köşesine yerleştiriyoruz. İşte Cicret Bracelet tam da böyle bir ürün. Cicret adlı bu müthiş bileklik cildinizi bir dokunmatik ekrana çeviriyor. Merkezi Paris / Fransa’da bulunan bir şirket tarafından tasarlanan bu bileklik, üzerinde bulunan mini projeksiyon ile akıllı cep telefonunuzun ekranını kolunuza yansıtıyor. Cicret ile ilgili tanıtım videosu, ürün ile ilgili tüm soru işaretlerine cevap oluyor.

cicret bracelet bileklik kol dokunmatik ekran BilgiVersin.com

Cicret Bracelet

Üzerinde bulunan sensörler yardımıyla kolunuza yansıtılan ekranı aynı cep telefonunuzun ekranına dokunuyormuş gibi kullanabildiğiniz Cicret, su geçirmeyen tasarımıyla da dikkat çekiyor. Parmaklarınızın cildiniz üzerinde yaptığı hareketleri sensörler yardımıyla yakalayan ürün kola takıldığında aynı cep telefonu ekranında çalışıyormuş hissiniz veriyor. Şu anda Android işletim sistemli cep telefonlarında kullanılabilen ürünün kısa zamanda diğer işletim sistemleri için uygun olan yazılımının da çıkması bekleniyor. Yukarıda yer alan resimde ürünle ilgili teknik detaylar paylaşılmıştır. Cicret‘i kullanabilmeniz için akıllı telefonunuza Android Market’ten Cicret App yükleyerek işe başlıyorsunuz. Bu yazılım sayesinde kolunuza yansıtılan ekranda mesajlarınızı yazmak, e-postalarınızı okumak,çektiğiniz resimlerde yada web sayfalarında gezinmek mümkün.

Şirket şu anda seri üretime geçebilmek için fon arayışı içerisinde. Yaklaşık 1 Milyon Euro yatırım hedefi olan Cicret, web sayfasında paylaştığı bir video ile de Google Glass’a meydan okuyor. Kısa zaman içerisinde kendinden söz ettirmeyi başaran bu yenilikçi ürünün hedeflediği yatırıma ulaşacağını söylemek hiç de zor olmayacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.