Henüz Puan Verilmedi

Google’ın Mini Bilgisayarı Chromebit Sadece Bir Flash Disk Büyüklüğünde

Chromebit adı verilen mini bilgisayar Google tarafından 2015 yazında satışa sunulacak. HDMI girişi olan tüm televizyonlara kolayca takılabilecek olan Chromebit isimli mini bilgisayarı ASUS üretecek. Google bu hamlesi ile rakiplerini de oldukça kızdıracak. Bilindiği gibi kısa bir süre önce de intel tarafından Compute Stick adlı bir mini bilgisayar duyurulmuştu. Intel Atom işlemcisi ile çalışan Compute Stick, Windows işletim sistemi kullanıyor. Bu pazara Chromebit ile dahil olan Google, sadece bir flash disk büyüklüğündeki bu bilgisayarda Chrome OS işletim sitemi kullanacak ve HDMI girişi olan tüm televizyonlara takılabilecek.

chromebit, google ve asus mini bilgisayar, özellikleri, fiyatı, bilgiversin.com

Google’dan Mini Bilgisayar: Chromebit

Chromebit Adlı Mini Bilgisayarın Fiyatı Ne Olacak?

Chromebit‘in satış fiyatı ile ilgili olarak yapılan açıklamalara göre mini bilgisayar yaklaşık $100’dan satışa sunulacak. İlk olarak ABD’de teknoloji severler ile buluşacak olan Chromebit fiyatı ile her kullanıcıya hitap edecek. ASUS tarafından üretilen ürün üzerinde Chrome OS işletim sistemi yüklü olacak. Düşük maliyetli bir bilgisayar olarak özellikle okullarda kullanılabilecek olan bu küçük bilgisayar, web sayfalarında gezinme, müzik dinleme, video izleme gibi internette sıklıkla kullandığımız bir çok uygulamayı içerisinde barındıracak. Kablosuz klavye ve mouse ile yönetilebilecek olan bu küçük mucize, evlerimizde ve okullarda yer alan büyük ekranlı TV’lerde bilgisayar kullanımını yaygınlaştıracak.

Google‘ın mini bilgisayarı Chromebit ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra sayfamızda yayınlanacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.