Henüz Puan Verilmedi

Akıllı / Cep Telefonu ile Kontrol Edilen Range Rover Prototipi Üretildi

Akıllı / cep telefonu ile kontrol edilebilen Range Rover prototipi hazır. İngiliz otomotiv devi Land Rover‘ın araştırmacıları tarafından üretilen prototip araç hayatımızın her boyutuna girmeyi başaran akıllı telefonlar ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Üretmiş olduğu arazi araçları ile dünya otomotiv pazarında oldukça saygın bir konumda olan şirket, geliştirmiş olduğu bu arazi aracı ile teknolojiyi buluşturmayı başarıyor.

Cep Telefonu ile Uzaktan Kontrol Edilen Range Rover’ın Özellikleri

Cep telefonuna yüklenen bir yazılım aracılığı ile uzaktan kontrol edilen Range Rover‘ın tanıtım videosu Land Rover‘ın resmi YouTube kanalında da yayınlandı. Yayınlanan videoda sürücü cep telefonuna yüklediği yazılım ile arazi aracını aracın dışından kontrol edebiliyor. Zorlu arazi şartlarında aracın dışarıdan rahatça kontrolüne imkan veren bu teknoloji henüz prototip aşamasında. Ve testler halen devam ediyor. Araç uzaktan kontrol modunda iken en fazla saatte 6.5 km hız yapabiliyor. Buna ilave olarak aracı cep telefonu ile kontrol eden kişinin Range Rover‘a olan uzaklığı en fazla 30 metre olabiliyor. Aracın özellikleri bunlarla sınırlı değil. Uzaktan kontrol edilebilmesine ilave olarak araç otonom manevra yeteneğine de sahip. Cep telefonu yazılımından bağımsız olarak sürücü müdahalesi olmaksızın otomatik geri dönüş manevrası da yapabiliyor.

Land Rover tarafından üretilen ve cep telefonu ile uzaktan kontrol edilebilen Range Rover‘ların seri üretime ne zaman geçeceğine yönelik henüz bir bilgi bulunmuyor. Yapılan açıklamalara göre aracın geliştirilmesine yönelik çalışmalar halen sürüyor. Sizce bu araç geleceğin otomobili olma yönünde atılmış önemli bir adımın ilk işaretleri olabilir mi? Konu hakkındaki görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.