Henüz Puan Verilmedi

Carbon3D ile Yüksek Hızda 3D Baskı Yapmak Mümkün

Carbon3D adlı 2013 yılında kurulan şirket yüksek hızda 3D baskı yapabilen bir 3D yazıcı geliştirdi. Carbon3D yazıcısı ile özel bir baskı sıvısı dolu kap içinde oluşturulan 3D obje, standart bir 3D yazıcıya göre 25 ila 100 kat arasında daha hızlı bir şekilde baskı yapabiliyor. Birçok alanda kullanılabilen bu yeni nesil 3D yazıcı sayesinde dakikalar değil saniyeler içinde karmaşık 3D baskı yapmak mümkün.

Carbon3D Yazıcı Nasıl Bir Teknoloji Kullanıyor?

Carbon3D yazıcı kullanılarak oluşturulan objelerin saniyeler içinde nasıl meydana geldiğini yukarıda paylaştığımız demo videolarında görebilirsiniz.  CLIP (Continuous Liquid Interface Production – Sürekli Sıvı Arayüz Üretim)  adı verilen bir teknolojiyi kullanan bu yeni nesil yazıcı, 3D baskı teknolojilerine yeni bir boyut katmayı hedefliyor. CLIP adı verilen bu baskı teknolojisi kullanarak oluşturulan objeler diğer baskı teknolojileri kullanılarak oluşturulan objelere göre daha elastik ve sağlam oluyor. Işık ve oksijen kullanılarak meydana getirilen 3D baskı, 20 mikron kalınlığına kadar inebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Joseph DeSimone tarafından TED Talks etkinliğinde yapılan sunumda, Carbon3D ile ilgili tüm detaylar teknoloji severlere duyuruldu. Sayfamızda bu etkinlikte yapılan sunum paylaşılmış olup ziyaretçilerimiz tarafından izlenebilir.

Carbon3D 3D yazıcı teknolojisi hakkındaki fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.