Canon 250 Megapiksellik Fotoğraf Makinesi Sensörü Geliştirdi
Henüz Puan Verilmedi

Canon 250 MegaPiksel’lik Sensör Geliştirdi

Canon 250 MegaPiksel çözünürlüğünde bir fotoğraf makinesi sensörü geliştirdiğini resmi web sayfasında duyurdu. Merkezi Japonya’da bulunan şirket geliştirdiği yeni sensörü prototip bir makineye yerleştirerek ilk denemeleri yaptı bile. Yapılan açıklamalara göre Canon‘un yeni 250 MegaPiksel‘lik fotoğraf makinesi ilk olarak suç ve suçluların takibinde kullanılacak.

 

Canon 250 MegaPiksel’lik Sensörün Teknik Özellikleri

Canon‘un açıklamış olduğu yeni 250 MegaPiksel‘lik fotoğraf makinesi sensörü APS-H (29,2 X 20,2) ölçülerinde. Bu sensör tarafından çekilen fotoğrafın çözünürlüğü 19.580 x 12.600 pixel kalitesinde olacak. Bu sensörün ne kadar yüksek kalitede görüntü sunduğunu anlatmak için şöyle bir örnek versek sanırız daha doğru olacak. Geliştirilen bu yeni sensör ile çektiğiniz videoların Full HD bir videodan 125 kat, 4K’lık bir videodan ise 30 kat daha kaliteli olacak. Canon‘un yaptığı resmi açıklamaya göre 18 km uzaktan geçen bir uçağın üzerindeki yazı bu makineyle kolaylıkla okunabilecek.

Canon‘un yeni 250 MegaPiksel‘lik fotoğraf makinesi sensörü ile ilgili paylaşmış olduğu prototip ürün resimleri sayfamızda paylaşılmıştır. Konu hakkındaki fikirlerinizi aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.