Henüz Puan Verilmedi

Canlı Bomba Dedektörü CounterBomber

Canlı bomba dedektörü olarak bilinen CounterBomber, sahip olduğu teknoloji ile çağımızın en büyük terör tehditlerinden biri olan canlı bomba saldırılarına karşı kullanılıyor. ABD merkezli Rapiscan adlı güvenlik sistemleri üreten şirketin geliştirdiği CounterBomber, Amerika tarafından da kullanılıyor. Resmi web sayfasında yer alan açıklamaya göre şirket, NATO, Avrupa Birliği, Manchester Airport Group, İngiltere Gümrük, Hong Kong Uluslararası Havaalanı, ABD Savunma Bakanlığı ile işbirliği içerisinde.

canlı bomba dedektörü, Rapiscan,counterbomber, tespit sistemi, ABD nasıl yakalıyor? bilgiversin.com

Canlı Bomba Dedektörü, Rapiscan – CounterBomber

Canlı Bomba Dedektörü Nasıl Çalışıyor?

Canlı bomba dedektörü yada tespit sistemi olarak adlandırılan bu güvenlik donanımı, kolaylıkla farklı noktalara kurulumu yapılabilen bir tasarıma sahip. Bir tripod üzerine monte edilmiş kamera ve dedektör modülünün yanı sıra bir ana üniteye sahip olan tespit sistemi, dizüstü bilgisayar ile kontrol ediliyor. Sabit bir yere monte edilebildiği gibi mobil olarak da kullanılan bu canlı bomba tespit sistemi, güvenlik güçleri tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor. Kameranın görüş açısı içine giren insanların taranması neticesinde güvenlik personeline tehdit durumu ile ilgili basit bir rapor iletiliyor. İncelenen insanın canlı bomba tehdidi taşıdığı algılandığında sistem güvenlik personelini otomatik olarak uyarıyor. Bu uyarı neticesinde emniyet güçleri gerekli tedbirleri alarak tehdidi bertaraf ediyor. Canlı bomba dedektörü olarak isimlendirilen CounterBomber adlı sistemle ilgili bir tanıtım videosu sayfamızın hemen üst bölümünde yayınlanmıştır. Bu tanıtım videosunu izleyerek sistemle ilgili derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Canlı bomba tehdidi altındaki bölgelerde kullanılan bu güvenlik sistemi, güvenlik güçlerinin işini oldukça kolaylaştırıyor. Bu tip sistemler kullanılarak, sivil ve askeri bölgelerin terör tehdidine karşı etkin bir şekilde korunması mümkün. Sizce ülkemizde de meydana gelen canlı bomba saldırıları bu tip güvenlik sistemleri kullanılarak engellenebilir mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.