Henüz Puan Verilmedi

Candy Crush Saga 5.9 Milyar Dolar’a El Değiştiriyor

Candy Crush Saga herkes tarafından dünyanın en popüler mobil oyunu olarak kabul ediliyor. Ve kendisinden çok söz ettiriyor. Popüler oyun şimdi de yapımcısına kazandıracağı para ile gündeme oturdu. Bilindiği gibi Candy Crush Saga, King Digital Entertainment tarafından geliştirildi. Ve geliştirildiği günden bu yana tüm dünyada ilgi odağı oldu. Dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden Activision, popüler mobil oyunu geliştiren yapımcı şirketi 5.9 milyar dolara almaya hazırlanıyor.

Activision, King Digital Entertainment’ı Satın Alıyor

Activision, oyunun yapımcısı olan King Digital Entertainment‘ı satın almak için 5.9 milyar dolar ödeyecek. Bilindiği gibi Activision, geliştirdiği oyun konsolu ve PC oyunları ile kendisinden çok söz ettiriyor. Call of Duty ve World of Warcraft adlı oyunların da geliştiricisi olan Amerikalı şirket bu hamlesi ile mobil oyun sektörüne dalmaya hazırlanıyor. 2012 senesinde geliştirilen Candy Crush Saga, o günden bugüne yapımcısına büyük kazanç sağladı. Activision, popüler oyunun yapımcısını satın alarak mobil dünyaya hızlı ve sağlam bir giriş yapmış olacak.

Candy Crush Saga‘nın yapımcısı olan King Digital Entertainment‘ın Activision tarafından satın alınacağına ilişkin açıklamaya bu linkten göz atabilirsiniz. Satın alma işlemine ilişkin detaylar bu linkte yer almaktadır. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlere iletebilirsiniz. Bunun için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.