Henüz Puan Verilmedi

Google Nesnelerin İnterneti (IoT) İçin ‘Brillo’ Adlı İşletim Sistemi Geliştiriyor

Google, nesnelerin interneti (IoT – internet of things) için ‘Brillo‘ adlı yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Gelen haberlere göre yeni işletim sistemi donanımsal olarak oldukça mütevazi cihazlarda kullanılabilecek. Google tarafından geliştirilecek olan Brillo adlı yeni işletim sisteminin I/O 2015 Geliştirici Konferansı’nda (I/O 2015 konferansını canlı olarak izlemek için tıklayınız) tanıtılması bekleniyor.

Brillo, Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) Ne Kazandıracak?

Brillo kod adıyla geliştirilen yeni işletim sistemi Nesnelerin İnterneti dünyasında oldukça önemli bir noktaya yerleşebilir. Bilindiği gibi IoT dünyasındaki cihazlar oldukça düşük donanımsal özelliklere sahip. Düşük donanım performansına sahip bu cihazlarda çalışabilecek ve gelişmiş mobil cihazlar ile aşık atabilecek bir işletim sistemi geliştirilebilirse pazarda tekel olmak hiçte zor olmayacaktır. Gelen haberlere göre Brillo, 32 yada 64 MegaBayt RAM kapasitesi olan bir cihazda bile çalışabilecek.

Brillo‘nun Google tarafından geliştirilmesi halinde sizce internet of things aleminde ne gibi gelişmeler yaşanabilir? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.