Henüz Puan Verilmedi

Breakthrough 2015 Yılı Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu:

2012 senesinde ilk defa yapılan Breakthrough Bilim Ödüllerinin bu seneki sahipleri belli oldu. Bir kişiye üç milyon dolar veren bu bonkör bilim ödülü organizasyonunu aralarında Mark Zuckerberg (Facebook kurucusu) ve Sergey Brin (Google kurucu ortak) olmak üzere daha birçok kişi ve kurumca destekleniyor. Bu yılki ödül gecesinde toplamda 12 kişi/takım ödül aldı. Verilen ödüllerin toplamı yaklaşık olarak 42 milyon doları buldu. Fizik, Matematik ve Yaşam Bilimleri alanında ödüllerin dağıtıldığı gecede yaptığı bilimsel çalışmalarla büyük çıkış yapan kişi ve takımlar ödül aldı.

Breakthrough (Büyük Buluş) ödülleri bilinen en cömert bilim ödülü olarak gösterilmektedir. Vermiş olduğu para ödülü ile Nobel ödülünün önüne geçen Breakthrough gelecek yıllarda kendisinden çok söz ettirecek gibi gözüküyor. İleri gelen teknoloji devlerinin yön verdiği bu ödül dünyada büyük heyecan yaratacak buluşları ortaya çıkarmayı amaç edinmiş durumda. California da yapılan bu yılki ödül töreninde ödüle layık görülen bilim adamları aşağıda listelenmiştir:
  • Fizik: Saul Perlmutter, Brian Schmidt ve Adam Riess
  • Matematik: Terence Tao, Jacob Lurie, Richard Taylor, Maxim Kontsevich ve Simon Donaldson
  • Yaşam Bilimleri: Alim Louis Benabid, Richard P. Lifton,  James P. Allison, Michael N. Hall, Robert Langer, Alexander Varshavsky

Geçen yıl yapılan ödül töreni de göz kamaştırmıştı:

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)