Henüz Puan Verilmedi

Boeing 787-9 Dreamliner Dikey Kalkış Yaparak Paris’teki Şova Damgasını Vurdu

Boeing tarafından üretilen 787-9 Dreamliner dikey kalkış yaparak Paris’te yapılan hava şovuna damgasını vurmayı başardı. Gerçekleştirdiği deneme uçuşu sırasında dikey kalkış yapan uçağın video görüntüleri Boeing‘in resmi YouTube kanalı üzerinden paylaşıldı. Bu nefes kesen kalkışa ilişkin video görüntüleri sayfamızda yer almaktadır.

Boeing 787-9 Dreamliner Dikey Kalkışı Nasıl Gerçekleştirdi?

Boeing 787-9 Dreamliner dikey kalkış şovu ile uçaklarda kullanılan teknolojide gelinen son noktayı havacılık otoritelerine gösterdi. Şirket, bu deneme uçuşunda Vietnam Havayolları tarafından kullanılmakta olan bir uçağı kullandı. Bu nefes kesici kalkış şovunu gerçekleştiren uçağın teknik özellikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Max. Uçuş Menzili: 8.500 deniz mili
  • Max. Seyir İrtifası: 43.000 ft.
  • Seyir Hızı: 510 Knots
  • Max. Kalkış Ağırlığı: 553.000 LBS
  • Yolcu Sayısı: 280
  • Kanat Genişliği: 60 metre
  • Fiyatı: 250 milyon dolar

Boeing 787-9 Dreamliner‘ın yapmış olduğu dikey kalkış uçağın sahip olduğu üstün teknoloji sayesinde gerçekleşti. Bu gelişme ilk etapta her ne kadar görsel bir şov olarak görülse de, Havacılık sektöründe gelinen son noktayı göstermesi ve daha güvenilir ve üstün manevra yeteneğine sahip uçakların geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Konu hakkındaki görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.