Henüz Puan Verilmedi

Bodyprint, Yahoo’dan Yeni Nesil Biyometrik Kimlik Doğrulama:

Bodyprint adı verilen yeni bir biyometrik kimlik doğrulama teknolojisi üzerinde çalışan Yahoo, akıllı telefonlardaki kilitlerin açılması için parmak izi yerine, kullanıcının kulak izini yada telefon tutuşunu tanıyabilen teknolojiyi kısa bir video ile tanıttı. Yahoo, Bodyprint isimli teknolojiyi kullanarak sıradan kimlik doğrulama yöntemlerine yeni bir boyut katıyor. Sayfamızda bu yeni kimlik doğrulama teknolojisini anlatan tanıtım videosu yayınlanmış olup, bu videoyu izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

bodyprint, yahoo, kulak izi, kimlik doğrulama, bilgiversin.com

Bodyprint, Yahoo’dan Yeni Kimlik Doğrulama Teknolojisi

Yahoo’nun Bodyprint Adlı Biyometrik Kimlik Doğrulama Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

Bodyprint, temel olarak diğer kimlik doğrulama teknolojilerine benzer bir yöntem kullanıyor. Bilindiği gibi parmak izi okuma, oldukça yaygın ancak maliyetli bir yöntem olarak anılıyor. Yahoo‘nun biyometrik kimlik doğrulama teknolojisinde ise akıllı telefonların dokunmatik ekranı kullanılıyor. İlave bir sensöre ihtiyaç olmayan bu teknolojide sıradan bir dokunmatik ekran sensör olarak kullanılıyor. Telefon kullanıcısının kulak izi, avuç içi, yumruk yada parmakları Bodyprint ile kolayca algılanabiliyor. Uzmanlar yaptıkları araştırmada cep telefonu kullanıcılarının kulak izi ile %99,8 oranında doğru kimlik doğrulaması yapıldığını duyurdu.

Yahoo‘nun Bodyprint adlı yeni biyometrik kimlik doğrulama teknolojisi ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.