Henüz Puan Verilmedi

Bloodhound Dünyanın En Hızlı Arabası Olacak

Bloodhound adı verilen araç eğer bir aksilik olmazsa kısa bir süre için dünyanın en hızlı arabası ünvanına sahip olacak. Dıştan bakıldığında bir arabadan çok jet uçağını andıran bu süper hızlı araba, ucuna takılan sivri bir parça nedeniyle rokete benzediği de söyleniyor. Bloodhound henüz tam olarak hazır değil, ancak aracı geliştiren uzmanlar 2015 yılının yaz aylarına doğru dünyanın en hızlı arabası olacak bu aracı bir deneme sürüşü için hazırlamaya çalışıyor.

Dünyanın En Hızlı Arabası Bloodhound, Ne Zaman Hazır Olacak?

Bloodhound‘u geliştiren uzmanlar 2015 yaz aylarında yapılacak düşük süratli denemeler için harıl harıl çalışıyor. Eğer bir sorun olmaz ise bu süper hızlı araç Güney Afrika’da yapılacak deneme sürüşü için en geç bu yılın (2015) yaz aylarında hazır olacak. Gelen haberlere göre Bloodhound‘u kullanacak olan kişi bir Hava Kuvvetleri pilotu olacak. Andy Green adlı komutan tarafından kullanılacak araç yeni bir rekora daha imza atacak. Bu aracın yüksek hızlara çıkmasını sağlayan mucize tahmin ettiğiniz gibi motorunda gizli. Eurofighter motoru kullanılan araçta aynı zamanda performansı bir kat daha arttıracak bir de roket bulunmaktadır. İngiltere’de oldukça seçkin şirketler tarafından desteklenen bu projeye devlet desteği de veriliyor. Arkasına böylesine büyük bir ekonomik güç alan projenin olumlu bir sonuç alması bekleniyor.

Bloodhound‘un geliştirildiği ve İngiltere’nin Bristol şehrinde bulunan merkezde hummalı bir çalışma yapılıyor. Yukarıda yer alan videoda dünyanın en hızlı arabası‘na bu ünvanı kazandıracak 1,000mph Hybrid Roket denemeleri yer almaktadır. Özel olarak üretilmekte olan ve yaklaşık yedi yüz parçadan oluşan aracın 2015 yazında yapılacak denemeleri merakla bekleniyor.

The Bloodhound Project Resmi Web Sayfası

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.