Bionluk Tarzı Siteler SadeceON, UzmanKirala, Alondan
Henüz Puan Verilmedi

Fiverr.com Modeli İle Çalışan Bionluk Tarzı Siteler SadeceON, UzmanKirala Market:

Dünyada bir süredir fiverr.com adında bir site, 5 dolarlık fiyatlardan başlayan ürünleri satarak çok büyük işler başardı. Bu durum dünyada yeni bir akım başlattı ve çok zaman geçmeden Türkiye’de bazı girişimciler bunu hemen hayata geçirdiler tabiki. Öncelikle fiverr nedir nasıl çalışır biraz ondan bahsetmek lazım tabiki. Bu konudan bahsettikten sonra bu model ile Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren bionluk benzeri (tarzı) siteler hakkında da sizlere bilgiler sunacağım.

Fiverr.com nedir nasıl çalışır?

İşin özü aslında çok basit. Herkesin aslında bu dünyada becerebildiği bir şeyler var. Bazen bu beceriler çok sıradan olurken bazende başkaları tarafından takdir edilen hatta bu beceri ile ortaya çıkarılan ürün yada hizmete para ödemeyi göze alabilenler olabilir. Fiverr tam da bu noktada devreye giriyor. Örneğin karikatür çizme yeteneğiniz var ve okulda, iş yerinde birçok arkadaşınıza jest olsun diye bu tip işler yapıyorsunuz. Bu yeteneğinizi bu site ile paraya çevirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey öncelikle sisteme üye olmak ve sonrasında becerinizi bir foto yada video ile destekleyerek ingilizce olarak sisteme ekliyorsunuz. Mesela, 5 dolara omuz – baş bölgenizi kara kalem yöntemi ile karikatür olarak çizip 2 gün içerisinde size gönderebilirim diyorsunuz. Ve böyle bir hizmet arayışı içinde olan birileri varsa sizi buluyor ve bu yeteneğinize para ödüyor ve ürününüzü alıyor. Parayı PayPal, kredi kartı v.b. ödeme yöntemleri ile sisteme yatırıyor. Sistem size sipariş aldığınızı bildiriyor. Daha sonra alıcı fotoğrafını sisteme yüklüyor. Siz yüklenen fotoyu alıp işe koyuluyorsunuz. Kaç günde yaparım dediyseniz geri sayım başlıyor. Ve siz ürünü hazırlayıp sisteme ekliyorsunuz. Alıcı ürünü alıp sistem üstünden onaylıyor. Komisyon bedeli düştükten sonra para sizin (yani satıcı) hesabınıza yatıyor. Peki bu model ile çalışan Türkiye’de hangi siteler mevcut diye soruyorsunuz kesin. Bu alanda faaliyetlerini sürdüren siteleri aşağıda sizlerle paylaşacağım. Başta bionluk olmak üzere tüm bionluk tarzı siteler sizler için araştırıldı.

Türkiye’de fiverr.com gibi çalışan siteler hangileri?

Bu sistemle para kazanılır mı? Olmaz böyle şey! gibi cümleleri duyar gibi oluyorum. Ancak böyle düşünüyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz. Bu konuda meğer Türkiye’de ne yetenekler varmış diyebileceğiniz kadar ilginç ürün ve hizmetleri bulabileceğiniz 4 kaliteli site bu işte baya iyi noktalara gelmiş durumda. Bu siteleri objektif bir bakış açısıyla ve alfabetik sırayla açıklayalım. Bu arada bu siteleri aynı modeli uyguladıkları için Türkiye fiverr klonu siteler olarak nitelendirmek istiyorum.Bu siteler Alondan.com, Bionluk.com, market.UzmanKirala.com ve SadeceOn.com

Alondan :

alondan.com

Alondan.com

Alondan.com fiverr modeli ile çalışan siteler içerisinde en genç olanı. Dinamik ve genç kadrosuyla yola çıkan alondan.com kısa süre içerisinde adından söz ettirecek gibi gözüküyor. Grafik & tasarım, video & animasyon, yazılım & teknoloji, internet reklamcılığı ve daha birçok kategori altında hizmet sunan platform, saygın ödeme sistemleri sayesinde kullanıcılarına güven içerisinde alışveriş yapma fırsatı veriyor. Alondan.com’da ayrıca envato tarzı satış yapma şansınız da bulunuyor. Siz de etkileyici ürün ve hizmetlerle para kazanabilirim diyorsanız durmayın ve hemen üye olun.

Bionluk :

Bionluk Nasıl Çalışır Video:

bionluk.com yukarıda bahsetmiş olduğumuz fiverr modeli ile çalışan ve oldukça güvenilir şekilde faaliyetlerini sürdüren kaliteli bir site olarak göze çarpıyor. Sistemde kullanılan ifadeler, alış ve satışa ilişkin süreçler fiverr ile birebir benzerlikler taşıyor. Ciddi bir satıcı üyesi var. Ve yine birçok etkileyici ürünle pazarda ben varım diye bağırıyor diyebilirim. Bu arada bionluk.com Türkiye’de bu sektöre ilk olarak el atan marka olduğu için diğer rakipleri bionluk tarzı siteler diye nitelendiriliyor.

Sadeceon :

SadeceOn nedir? SadeceOn.com’da neler yapabilirsiniz?:

sadeceon.com yine bionluk gibi belli bir çizgide emin adımlarla ilerleyen bir site olarak gözüküyor. Uyguladıkları sistem ve kazanç yöntemi diğer rakipleriyle benzerlik gösteriyor. Diğerlerinde de olduğu gibi. Web tasarım, SEO, sosyal medya, grafik tasarım, video animasyon ve daha birçok alanda yetenek kendine bu sitede yer bulabiliyor.

Uzmankirala Market :

UzmanKirala Market‘i diğerlerinden ayıran en önemli özellik sahip oldukları uzman sayısı diyebilirim. UzmanKirala, market sistemini hayata geçirmeden önce Freelance iş dünyasında Türkiye’de lider pozisyona sahipti. Fiverr gelir modelini Türkiye’de uygulayabilecek en ciddi deneyime sahipti aslında. Ancak sanırım biraz daha ince eleyip sık dokuduktan sonra diğer rakiplerinden biraz daha geçte olsa pazara girdi ve kısa sürede etkili bir atak yaparak bu pazarda bende varım dedi.

Sonuç olarak diyebilirim ki; her dört sitede gerçekten güzel işler yapmış ve bu alandaki boşluğu doldurmuş. Bu sitelerden küçük rakamlar gibi gözüken işlerden çok iyi para kazanan insanlar var. Bence sizde zaman kaybetmeden buradaki yerinizi alın ve yeteneklerinizi paraya çevirin. Yada ihtiyacınız olan şeye büyük paralar ödemeden vaktinde ve risksiz bir şekilde sahip olun.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 5 yorum var.

  1. Cem Cevapla

    Genelde fiverr kullaniyorum,dolarin yuksek olmasi beni uzmankirala.com,sanalisci.com,bionluk.com gibi sitelere yönlendiriyor.Gerci guvenilir uzman bulmak bazen zor olsada,arayan bulur sözünden yola cikarak,simdiye kadar basarili sekilde iyi bir logo,video tanitim yaptirabildim.Guzel siteler

  2. emre yurtlu Cevapla

    harika bir paylaşım olmuş çok geç de olsak görmüş olduk

  3. bilgiversin Cevapla

    Sitenizi inceleyip değerlendirme yaptıktan sonra en kısa zamanda ekleme yapılacaktır. Yayın hayatınızda başarılar dileriz…

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.