Henüz Puan Verilmedi

Bill Gates Ebola Hakkında TED Talks’da Etkili Bir Sunum Yaptı

Bill Gates Ebola ile ilgili etkili bir sunum yaptı. Gates bu etkili sunumu “paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla bilinen TED Talks konferansında yaptı. Ebola virüsü ile ilgili çeşitli bilgileri paylaşan Bill Gates, yaptığı konuşmada bu virüs ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğine yönelik fikirlerini de dinleyicileri ile paylaştı. Geçmişte insanlık için en büyük tehdidin nükleer savaşlar olduğunu vurgulayan Gates, durumun artık değiştiğini ve mikroskobik bir varlığın tüm insanlığı tehdit ettiğini belirtti.

bill gates ebola, ted talks video, bilgiversin.com

Bill Gates Ebola Hakkında TED Talks’da Konuştu

Bill Gates Ebola Virüsü Hakkında Neler Söyledi?

Bill Gates Ebola ile ilgili yaptığı sunumda hem virüs ile ilgili riskleri vurguladı hemde bu tehdit ile mücadelede ne tip önlemler alınması gerektiğini belirtti. Nükleer tehdidin geçmişte insanlık için ne denli önemli olduğuna vurgu yapan Gates, zamanla bu durumun değiştiğini ve Ebola virüsü gibi mikroskobik tehditlerle karşı karşıya olduğumuzu anlattı. Sunumun ilerleyen bölümlerinde geçmişte yaşanan salgınlara da yer veren Bill Gates, 1918 yılında yaşanan İspanyol gribi salgınında 30 milyon insanın öldüğünü hatırlattı. Ebola virüsü ile ilgili tedbirlerin yeterli olmadığını söyleyen Gates, madde madde yapılması gerekenleri dinleyicileri ile paylaştı. Güçlü sağlık sistemi, sağlık ekipleri oluşturma, erken aşılama gibi konulara değinen Bill Gates, savaş oyunları yerine Virüs oyunları düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Sayfamızda TED Talks‘da yapılan sunuma yer verilmiş olup, Bill Gates‘in etkili konuşmasını izleyerek Ebola ile ilgili fikirlerini kendi ağzından dinleyebilirsiniz.

Bill Gates‘in Ebola Virüsü ile ilgili TED Talks‘da yaptığı konuşma hakkındaki fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altına yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda paylaşılmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.