Henüz Puan Verilmedi

Akrep Zehiri Kullanılarak Beyin Tümörü Tespiti Daha Hassas Yapılıyor:

Beyin ameliyatları bir cerrah için yapılabilecek en hassas operasyonların başında gelmektedir. Ancak doğanın en ölümcül zehirlerinden biri sayesinde bu hassas operasyonlardaki başarı yüzdesi yakında artacak gibi gözüküyor. Cerrahlar bu başarıyı beyin tümörü tespitinde akrep zehiri kullanarak kanserli hücreleri boyayarak yakalayabilecekler.

Bilindiği gibi beyin tümörü ile başa çıkmak oldukça zordur. Ameliyat kanseri ortadan kaldırmak için genellikle tek yoldur. Ancak kanserli dokunun tümünü almak hassas bir el ve uzman bir göz ister. Yani iyi bir beyin cerrahı ancak bu riskli operasyonu başarıyla sonuçlandırabilir.

Beyin Tümörü Tedavisinde Yapılan Araştırmalar:

dr jim olson beyin tümörü akrep zehiri BilgiVersin.com

Pediatrik Onkolog Dr. Jim OLSON

ABD Seattle‘daki Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi‘nde görev yapan Pediatrik Onkolog Dr. Jim OLSON uzun bir süredir üzerinde çalışmakta olduğu araştırmayı dünya ile paylaştı. Dr. OLSON beyin tümörü ile mücadelede bir teknik geliştirerek kanserin tedavisinde yeni bir yol açmış oldu. Bu araştırma ile Akrep zehirinden üretilen bir maddeyi vücuda vererek kanserli hücre ile sağlıklı hücreyi birbirinden çok daha net bir şekilde ayırmayı başardı.

Bu araştırma neticesinde cerrahlar hassas beyin operasyonları öncesinde çok daha sağlıklı bir tespit yaparak ameliyattaki başarı yüzdesini arttırma şansına sahip olmaktadırlar. Dünyadaki birçok insanın gördüğünde kanını donduran ve zehriyle birçok insanın hayatını alan bu canlının bir gün insanoğluna bu kadar faydalı olabileceğini eminim hiç düşünmemişsinizdir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.