Henüz Puan Verilmedi

Başka Bir İnsan Kendi Beyin Gücü ile Sizin Kolunuzu Nasıl Kontrol Eder?

Başka bir insan, sizin kolunuzu kendi beyin gücü ile kontrol edebilir. İlk duyduğunuzda, o da ne? demiş olabilirsiniz. Bu konu hakkında fikir sahibi olmanız için yukarıda yer alan ilginç videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Bu videoda yer alan Greg Gage adlı nörolog sıra dışı bilimsel çalışmaları ile biliniyor. Geçtiğimiz günlerde TED Talks‘da etkili bir sunum yapan nörolog, Human-Human-Interface adlı bir donanımı kullanarak bir insanın beyin gücü ile bir başka insanın kolunu kontrol etmeyi başardı.

Human-Human-Interface Nedir? Nasıl Çalışıyor?

Human-Human-Interface olarak adlandırılan donanım, Backyard Brains adlı nörobilim araştırmaları yapan bir kuruluş tarafından icat edildi. Temelde EMG (Elektromyografi) sinyalleri ile çalışan donanım insan beyni ile sinir ve kasları kontrol etmeye yarıyor. Kuruluş, yaptığı bilimsel çalışmalarda oldukça ilginç işlere imza atıyor.

Human-Human-Interface ve Backyard Brains‘in diğer bilimsel çalışmaları ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.