Kanlı Ay Tutulması Canlı izle – 4 Nisan 2015
Henüz Puan Verilmedi

4 Nisan 2015 Tarihinde Gerçekleşecek Tam Ay Tutulmasını Canlı Olarak İzleyin


Tam ay tutulması (Total Lunar EclipseApril 4, 2015) 2015 yılında ilk olarak 4 Nisan‘da gerçekleşecek. Ay tutulması canlı izlemek için sitemizi kullanabilirsiniz. Tutulmanın gerçekleşeceği gün canlı yayın (Watch Live) bu adresten paylaşılacaktır. Kanlı ay tutulması olarak da adlandırılan tutulma, Pasifik, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’dan izlenebilecek. Canlı yayının başlayacağı tarihe kadar sayfamızda son ay tutulmasının görüntüleri paylaşılacaktır. 8 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen bu tutulmanın görüntüleri Dr. Gianluca Masi’nin yorumu ile siz değerli izleyicilerimize sunulacaktır. 20 Mart 2015 tarihinde gerçekleşen Güneş tutulması, Türkiye ve tüm dünyada ilgi ile izlenmişti.

Ay Tutulması Canlı Yayını Ne Zaman Başlayacak?

Ay tutulması canlı yayını izlemek için 4 Nisan 2015 tarihinde saat 13:00’de hazır olmanız gerekiyor. Yaklaşık 5 dakika sürecek olan tutulma için canlı yayın saat 13:00 da başlayacak ve tutulmanın tüm safhaları canlı yayında izleyenlere iletilcek. Dünya’nın Ay ve Güneş arasına girmesi ile oluşacak tutulma esnasında, Ay yüzeyinde Dünya’nın gölgesi oluşacak. Bu görünümün yaklaşık olarak üç saat boyunca sürmesi beklenmektedir. Avustralya, Yeni Zelanda ve Hawaii’de gözlemciler bu doğa olayına şahitlik edebilecek. Bunun yanında Batı, Kuzey ve Güney Amerika’da ise sınırlı da olsa gözlem yapılabilecek. Bu yılın ikinci ay tutulması ise  28 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşecek.

Ay tutulması canlı yayını izlemek için BilgiVersin.com‘u kullanabilirsiniz. Bu konu hakkındaki fikirlerinizi yada merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.