Henüz Puan Verilmedi

Atatürk Kriteri Hakkında Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg Açıklama Yaptı

Atatürk kriteri olarak adlandırılan bir düzenleme Facebook tarafından uygulamaya geçirildi. Milyonlarca kullanıcısı olan dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook‘un kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Mark Zuckerberg, kendi hesabından yaptığı bir açıklama ile Atatürk kriteri olarak adlandırılan uygulama hakkında bilgi verdi. Aşağıda yer alan ekran görüntüsü Zuckerberg’in yaptığı açıklamanın Atatürk ile ilgili bölümünü içermektedir.

Atatürk kriteri, facebook, mark zuckerberg, bilgiversin.com

“Atatürk Kriteri” Hakkında Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in Yaptığı Açıklama

Atatürk Kriteri Facebook’ta

Atatürk kriteri olarak isimlendirilen uygulama aslında sadece Mustafa Kemal ATATÜRK ile ilgili bir düzenleme değil. Facebook‘un kurucusu Zuckerberg tarafından resmi hesabından yapılan açıklamada ülkelerin hukuksal ve kültürel yapılarının önemli olduğu ve bu nedenle içerikler konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiği vurgulandı. Yapılan açıklama incelendiğinde sadece Atatürk kriteri olarak adlandırılmaması gerektiği anlaşılan bu uygulamanın, tüm ülkelerin hassasiyetlerinin dikkate alınarak hazırlandığı anlaşılıyor. Ayrıca yayınlanan bir rapora göre 2014 senesinin 2. yarısında Türk Hükümeti tarafından yapılan başvurular üzerine 3624 içerik kaldırılmış. Kaldırılan içeriği günlük bazda değerlendirdiğimizde bu sayı yaklaşık olarak günde 20 içeriğe denk geliyor.

Atatürk Kriteri Hakkında #‎Atatürkkriteri‬ Etiketiyle Yorumlar Yapıldı

Atatürk kriteri hakkında Facebook tarafından yapılan açıklama sonrasında kısa süre içinde sosyal medyada #‎Atatürkkriteri etiketiyle paylaşımlar yapılmaya başladı. Yapılan açıklamayı bu etiketi kullanarak değerlendiren sosyal medya kullanıcılarının bazıları bu uygulamayı olumlu bulurken, bazı kullanıcılar ise eleştiride bulundu. Sizde bu uygulama ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanarak düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda paylaşılmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.