Askerlik Durum Belgesi (MSB) internet’ten Nasıl Alınır
Henüz Puan Verilmedi

Askerlik Durum Belgesi Nereden Alınır?

Askerlik Durum Belgesi olarak adlandırılan ve askerlik görevini bitiren vatandaşlarımızın çeşitli kamu ve özel kurum/kuruluşlarınca istenen bu belge internet üzerinden kolaylıkla alınabilmektedir. Askerlik şubelerine gitmeye gerek kalmadan, e-Devlet sistemi üzerinden e-Devlet şifresi olan herkes tarafından alınabilmektedir.

Askerlik Durum Belgesi e-Devlet Üzerinden Nasıl Alınır?

E-Devlet üzerinde yer alan e-Hizmetler linkinden Milli Savunma Bakanlığı MSB – Askerlik Durum Belgesi İşlemleri altında yer alan Askerlik Durum Belgesi Sorgulama linkini tıklayarak ilk olarak aşağıda yer alan ekrana ulaşabilirsiniz. Bu ekranda size alacağınız belge ile ilgili bir bilgilendirme yazısı tebliğ edilmektedir. Bu ekranda yer alan “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum.” kutucuğunu onaylayarak “Devam Et” butonunu tıklayınız.

askerlik durum belgesi BilgiVersin.com

Bilgileri Dikkatlice Okuyarak Devam Et Butonuna Tıklayınız

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda size ait çeşitli nüfus bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit ettikten sonra “Yeni Belge Oluştur” butonunu tıklayınız.

askerlik durum belgesi sorgulama BilgiVersin.com

Yeni Belge Oluştur Butonunu Tıklayınız

İşlemin başarıyla gerçekleşmesi durumunda aşağıda yer alan ekran görüntüsü ile karşılaşırsınız. Bu ekranda sizin için özel olarak hazırlanan askerlik durum belgenizi görebilirsiniz. Bu aşamada bu sayfayı yazdırmayınız. Ekranın sağ üst köşesinde görmüş olduğunuz “Dosyayı İndir” butonunu tıklayınız. Bu sayede Askerlik Durum Belgesi bilgisayarınıza indirilmiş olur. PDF formatındaki belgenin sağ üst kısmında yer alan barcod ile istendiğinde ilgili kurumlar tarafından Askerlik Durum Belgesi Doğrulama işlemi yapılabilir.

askerlik durum belgesi indir BilgiVersin.com

Belgeyi Bilgisayarınıza İndirebilirsiniz

NOT: e-Devlet üzerinden yalnızca askerliğini yapmış olan vatandaşlar faydalanabilmektedir. Askerlik hizmetini yapmamış olan vatandaşların Askerlik Şubesine giderek işlem yapması gereklidir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.