Henüz Puan Verilmedi

Eş Aldatma Sitesi Olarak Bilinen Ashley Madison Hacklendi, Üye Bilgileri Sanal Korsanların Elinde

Ashley Madison hacklendi, tüm dikkatleri bir anda üzerine çekti. Eş aldatma sitesi olarak tanımlanan ve evli çiftler için çöpçatanlık yapan Ashley Madison adlı web sitesi uğradığı sanal saldırı sonrası zor durumda. Kısa bir süre önce hackerlar tarafından saldırıya uğrayan siteye üye olan milyonlarca üyenin kişisel bilgilerinin sanal korsanların elinde olduğu iddia ediliyor. 39 milyonun üzerinde üyesi bulunan çöpçatanlık sitesinin Türkiye‘den de kullanıcıları olduğu biliniyor. 12 Temmuz’da ortaya çıkan bu saldırının Impact Team adlı bir grup tarafından yapıldığı belirtiliyor. Ashley Madison kapatılmazsa korsanlar ellerindeki kişisel bilgileri ifşa etmekle tehdit ediyor.

ashley madison, hacklendi, türkiye, türk üyeler, üye listesi, bilgiversin.com

Ashley Madison Hacklendi

Ashley Madison Hacklendi Üye Bilgileri (E-Posta, Fotoğraflar, Yazışmalar…) Korsanların Elinde

Hacklenen Ashley Madison adlı eş aldatma sitesinin 39 milyonun üzerinde üyesi bulunuyor. Sanal korsanlar tarafından tehdit edilen çöpçatanlık sitesinin üyelerine ait bilgiler her an internete yayılabilir. Türkiye‘den de üyesi bulunan web sitesinin kişisel bilgilerinin yaklaşık 300GB olduğu söyleniyor. Hackerlar, web sitesindeki gizli olduğu iddia edilen verilere ulaşırken hiç de zorlanmadıklarını belirtti. Korsanlar ele geçirdikleri kişisel bilgiler içinde oldukça fazla sayıda çıplak fotoğraf olduğunu vurguluyor. Şu ana kadar 10 GB’lık bir verinin internette paylaşıldığını belirten güvenlik uzmanları, olacaklardan endişe duyuyor.

Ashley Madison’ın Türk Üyeleri Kimler?

Ashley Madison hacklendikten sonra üyelere ait kişisel bilgilerin küçük bir kısmı internete yayıldı bile. Ancak ele geçirilen verinin tümüyle kıyaslandığında bu oldukça küçük kalıyor. Peki ele geçirilen üye bilgileri içinde Türk üyelere ait bilgiler de var mı? Ashley Madison‘ın Türk üyeleri kimler? Bu sorunun yanıtı henüz ortaya çıkmadı. Ancak güvenlik uzmanları sanal korsanları yakalayamazsa yakın zamanda tüm dünya bu isimleri konuşmaya başlayabilir. Politikacılar, sanatçılar, medya mensupları ve daha birçok sıradan insanın kişisel bilgilerinin ifşa edilmesi durumunda herkes gibi Türk üyelerinde oldukça zor durumda kalacağı bir gerçek.

Ashley Madison‘ın hacklenmesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Türkiye‘den de çok sayıda üyesi olan çöpçatanlık sitesinin kullanıcılara ait bilgilerin çalınması bir skandal mı? Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.