Henüz Puan Verilmedi

Türk Bilim Adamı ArduLEG İsimli Arduino Robot ile Kickstarter’da

Kickstarter.com isimli proje fonlama sitesinde yayınlanan ArduLEG isimli Arduino tabanlı robot projesi bir Türk Bilim Adamına ait. Bu bilim adamı İstanbul Teknik Üniversitesi – İTÜ Makina Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Doç.Dr. Emin Faruk KEÇECİRobotik, mekatronik, makina tasarım ve kontrol alanlarında araştırmalar yapan KEÇECİ daha önce de SnowByte isimli projesi ile kickstarter’da yerini almıştı. ArduLEG isimli proje robotik alanında araştırma yapmak isteyen kişiler için ilgi çekici. Eğlenceli bir öğrenme süreci yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan olan ArduLEG bir Hexapod Robot. Uzaktan kumanda yada otomatik çalışabilen bu robot arduino tabanlı.

Arduino tabanlı ArduLEG isimli Hexapod Robot, birçok sayıda sensör ile donatılmış durumda. İster otomatik isterseniz uzaktan kumanda ile yönetilebilen robot, kendi isteğinize göre daha karmaşık işlemleri yapabilecek şekilde yeniden programlanabiliyor. Bir eğitim kiti olarak düşünülebilecek bu robot, isterseniz eğlenceli bir oyuncak olarak da kullanılabiliyor. Yürüme analizi, engellerden kaçınma yada bozuk arazi şartlarında yürüyüş gibi durumlar için programlanabilen ArduLEG harika bir robotik eğitim aracı olarak gözüküyor.

Robot, 6 bacaklı, 13 servo motor ve sensörlerle donatılmış bir kafa modülünden oluşuyor. Standart 8 adet AA pil ile çalışan ArduLEG Bluetooth, Mikrofon, Işık Sensörü, Sonar Sensörü, Hareket Sensörü, Buzzer, RGB Led ve 3 eksenli ivmeölçer/3 eksenli jiroskop ile donatılmış bir robot.

Eğer sizde bu değerli projeye destek vermek isterseniz kickstarter.com’da yer alan proje sayfasının adresi:

https://www.kickstarter.com/projects/711113808/arduleg-open-robot-platform-arduino-based-android

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.