e-Devlet ile Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama
Henüz Puan Verilmedi

Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama

Araç plakasına yazılan ceza sorgulama hizmetinden faydalanmak için e-devlet şifresine sahip olmanız yeterli. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından devreye sokulan yeni uygulama ile sahip olduğunuz aracın plakasına yazılmış cezaları e-devlet üzerinden sorgulama yapmanız artık mümkün. Araç plakasına yazılan ceza sorgulama işleminin nasıl yapıldığı aşağıda paylaşılmıştır. Bu adımları takip ederek siz de sorgulama yapabilirsiniz.

plakanıza yazılan ceza sorgulama, e-devlet üzerinden nasıl yapılır? bilgiversin.com

Araç plakasına yazılan ceza sorgulama, e-devlet üzerinden yapılabiliyor

e-Devlet Üzerinden Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç plakasına yazılan ceza sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle, e-devlet şifreniz ile giriş yapacağınız turkiye.gov.tr/emniyet-arac-plakasina-yazilan-ceza-sorgulama adresli web sayfasına ulaşıyorsunuz. Eğer hali hazırda giriş yaptıysanız, yukarıdaki linki tıklamanız durumunda sorgulama sonucu tablo olarak ekranınızda görüntülenecektir. Eğer e-devlet şifresi ile henüz giriş yapmadıysanız, öncelikle turkiye.gov.tr adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü uygulamaları altında yer alan “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” linkini tıklayarak tabloya ulaşabilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz aracın plakasına yazılmış ceza var ise sonuç tabloda listelenecektir. Tabloda, TC kimlik numarası, aracın plakası, cezanın düzenlendiği il, cezanın düzenlendiği ilçe, ceza tarihi, ceza saati, ceza tutarı ve işlem bilgisi paylaşılmaktadır. Eğer var ise detay linkini tıklayarak plakanıza yazılmış cezanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Araç plakasına yazılan ceza sorgulama hizmetinin kullanımına ilişkin detaylı bilgi almak için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Araç plakasına yazılan ceza sorgulama kılavuzunu indirebilirsiniz. Kılavuzda sorgulama işleminin tüm detayları ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Konuyla ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.