Apple iOS 8 Bellek Yetersiz Uyarısı Yüzünden Mahkemelik
Henüz Puan Verilmedi

Apple iOS 8 Güncellemesi Sonrasında Ortaya Çıkan Bellek Yetersizliği Nedeniyle Davalık Oldu:

Apple kısa bir süre önce yeni işletim sistemi iOS 8 güncellemesi ile başı derde girdi. ABD’de yaşayan Paul Orshan ve Christopher Endara adlı iki kişi Apple’ın iOS 8 işletim sistemi nedeniyle kulanmış oldukları ürünlerde hafıza sorununa yol açtığı, aşırı hafıza tüketen yeni işletim sistemi iOS 8 bellek yetersiz uyarısı ile ücretli servislere yönlendirildiği gerekçesiyle suçlandı.

Davacılar mahkemeye verdikleri dilekçede iOS 8 ile kendilerine ait bilgileri depolamak için yeterli miktarda hafıza kalmadığını, ürünü alırken yapılan reklamlardan daha düşük hafıza ile çalışmak zorunda kaldıklarını belirttiler. Davanın muhatabı olan Apple halihazırda bu dava ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Uzmanlar bu dava neticesinde Apple’ın tazminat ödemek zorunda kalabileceği uyarısında bulundu.

iOS 7 kullanan bir Apple sahibinin iOS 8 güncellemesi nedeniyle yaklaşık 1,3 GB hafıza kaybettiğini ve bu durum neticesinde kullanıcıların iCloud adlı bulut depolama sistemine yönlendirildiği belirtiliyor. Apple’ın ücretli olarak hizmet veren iCloud sistemi sayesinde ekstra kazanç elde ettiği yönünde davacılar tarafından yapılan suçlamalar dava dilekçesine eklendi.

Daha önce de iOS 8 güncellemesi nedeniyle sorun yaşayan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahipleri arama yapamadıkları için şikayetçi olmuşlardı. Bu durum karşısında Apple bu güncellemeyi geri çekerek tekrardan gözden geçirmek zorunda kalmıştı.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.