Apple, iMac için 3 TB Sabit Disk Değişim Programı Başlattı
Henüz Puan Verilmedi

Apple, iMac’lerde Bulunan Sorunlu 3 TB Sabit Diskler için Değişim Programı Başlattı

Apple, tarafından yapılan açıklamaya göre Aralık 2012 – Eylül 2013 tarihleri arasında satılan bazı iMac‘lerin 3 TB‘lık sabit disklerinde sorunlar bulunuyor. Şirket sorunlu disklerin yetkili servisler aracılığı ile değiştirileceğini müşterilerine bir e-posta ile duyurdu. Bu konuda kendisine e-posta gelmeyen müşteriler için de resmi web sitesinde bir duyuru yayınladı. Türkiye‘de bulunan iMac kullanıcıları da bu değişim programından faydalanabilecek.

27 inç iMac’lerin Sorunlu 3 TB Sabit Diskleri Nasıl Değiştirilecek?

Apple, tarafından yapılan duyuruya göre 19 Aralık 2015 tarihine kadar, Aralık 2012 – Eylül 2013 tarihleri arasında satışı yapılan 27 inç iMac‘lerin bazılarında bulunan sorunlu 3 TB‘lık sabit diskler değiştirilebilecek. Siz de bilgisayarınızın bu sorunlu ürünler arasında olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız resmi web sitesinde yer alan sorgulama sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistemi kullanabilmek için iMac seri numaranızı ilgili kutucuğa girmeniz yeterli. Sahip olduğunuz 27 inç iMac, sorunlu 3 TB‘lık sabit disk içeriyorsa Apple satış mağazası yada Apple yetkili servis sağlayıcısı aracılığı ile değişim yapmanız mümkün.
iMac‘lerin sorunlu 3 TB’lık sabit disklerinin değişimi öncesinde yedekleme ile ilgili sorunlarınız için başvurabileceğiniz bir rehber bulunmaktadır. Mac sabit sürücü yedekleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için bu rehbere göz atabilirsiniz. Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.