Henüz Puan Verilmedi

Apple CarPlay Nedir?

Apple CarPlay, otomobiliniz ile seyahat ederken iPhone kullanımını daha güvenli ve konforlu hale getiren bir sistemdir. Sürücüler bu sistem sayesinde dikkatlerini yoldan ayırmadan akıllı telefonunu kullanabilir. Telefon görüşmesi yapmak, mesaj gönderip almak yada müzik dinlemek Apple CarPlay ile oldukça kolay ve güvenlidir. Bu sistem iPhone‘unuzu araç içi dijital sistemler ile entegre edebilecek bir teknolojiye sahiptir. Lightning Cable ile Apple CarPlay‘e bağlanan iPhone, sistemdeki dokunmatik ekranı kullanarak kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Siri sesle kontrol özelliği ile de bu sistemi kullanmak mümkün. Parmaklarınızı kullanmadan sadece sesli komut vererek araç içi dijital sistemleri yönetmek bu sistemle oldukça kolaydır. Apple birçok otomobil markası ile yaptığı işbirliği sayesinde bu sistemi üzerinde barındıran modellerin geliştirilmesini teşvik etmektedir. Ayrıca Alpine ve Pioneer‘ın ürettiği donanımlar sayesinde mevcut otomobilinize CarPlay özelliği kazandırmanız mümkün.

Alpine Apple CarPlay Sistemi Özellikleri

Apple CarPlay özellikli sistemler üreten Alpine markasının bir ürünü olan iLX-700 sayesinde sahip olduğunuz otomobile bu özelliği kazandırmanız mümkün. Türkiye’de de satışı yapılmakta olan Alpine iLX-700 sistemi, aracınızın konsol kısmına takılan bir ürün olup 7″ büyüklüğündeki kapasitif dokunmatik ekranı sayesinde araç içindeki dijital sistemler kontrol edilebilmektedir. Sayfamızda Alpine iLX-700 Apple CarPlay sistemi ile ilgili inceleme videosu yayınlanmış olup. Bu sistemin özellikleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak için bu videoyu izleyebilirsiniz. Apple CarPlay, iPhone 5, 5c, 5s, 6 ve 6 Plus ile entegre olarak çalışabilmektedir.

Alpine Apple CarPlay Satış Fiyatı

Apple CarPlay özellikli Alpine iLX-700 fiyatı ile ilgili yaptığımız incelemede ürünün 950 € tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile Türkiye’de satıldığı görülmektedir. n11 ve hepsiburada‘da satışa sunulmuş olan cihazın fiyatına baktığımızda ise en düşük 2.799 TL, en yüksek 3.240 TL’den satıldığı görülmektedir. Ürün elektronik marketlerde (teknosa, bimeks, vatan, istanbul bilişim, gold, media markt, vb.) ve diğer online alışveriş sitelerinde satılmamaktadır.

Apple CarPlay ve Alpine iLX-700 ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.