Henüz Puan Verilmedi

AOptix Intellimax Laser Radio Links ile Kablosuz İletişim Hız Kazanıyor:

Günümüzde gelişmiş ülkelerde internet ağının ulaşmadığı nokta neredeyse yok gibi. Bir ağın etkin bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikle yaygın bir ağ olması gerekmektedir. Bir ağın yaygınlaştırılması demek, ciddi bir altyapı gereksinimi demektir. Özellikle kalabalık nüfuslu ve karmaşık şehir altyapısı olan yerlerde ortaya çıkan kablolama ihtiyacı çok yüksek bedeller ödemenize neden olabilir. Buna ilave olarak yapılan kablolama neticesinde uzun vadede bir kablo hasarı yaşanmayacağını kimse garanti edemez. Yaygın ve oldukça büyük kitlelere hitap eden bir ağda yaşanacak hizmet kesintisine tahammül etmek oldukça zordur. Hizmet kesintisini izole etmek için yapılan her çalışma, kullandığınız teknolojinin onarım maliyetleri ile doğru orantılı olarak ciddi bedeller ödemenize neden olabilir. İşte bu sıkıntıları tamamen olmasa da büyük ölçüde ortadan kaldıracak yeni bir teknoloji hayata geçirildi. ABD merkezli Aoptix isimli şirket tarafından geliştirilen Intellimax Laser Radio Links teknolojisi ile kablosuz iletişimde yeni bir boyuta geçiliyor.

AOptix Intellimax Laser Radio Links Nasıl Çalışıyor?

Bu teknolojiyi hayata geçirirken en az iki adet cihaza ihtiyaç vardır. Yüksek bir kule, bina, direk yada baz istasyonu benzeri bir yere monte edilen cihazlar karşılıklı olarak birbirlerini görmeleri gerekmektedir. Yaklaşık olarak 10km‘lik bir menzile sahip olan bu kablosuz iletişim teknolojisi, birden fazla cihaz kullanarak mesafenin arttırılmasına imkan verebilmektedir. AOptix Intellimax Laser Radio Links ile 2 gbps hıza sahip olmak mümkün. New York gibi bir şehirde bazı bölgelerde 1 kilometrelik fiber kablo döşeme maliyetlerinin 800.000 dolarlara ulaştığını düşünecek olursak bu teknolojinin sağlayacağı avantajları anlamak daha da kolay olacaktır.

Aslında bu tip kablosuz radio links teknolojileri dünyada halihazırda zaten bulunmakta diyebilirsiniz. Ancak  AOptix Intellimax Laser Radio Links‘in sahip olduğu teknolojileri incelediğinizde sınıfının en iyisi olacağını anlamak hiç de zor değil. Öncelikle olumsuz hava şartlarında bu hızı size garanti ediyor olması listenin başında gelen tercih sebeplerinden birisi. Yağmur ve sis gibi olumsuz hava şartlarında kesintisiz hizmet verebilecek bir yapıya sahip olan cihaz bu yönüyle hemen dikkat çekiyor. Bir diğer olumlu yanı ise, yüksek noktalara monte edildiğinde şiddetli rüzgar altında sallanmadan dolayı karşılıklı odak noktasını kaybetme riskine karşı özel bir teknolojiyle donatılmış olması.

laser radio links aoptix intellimax BilgiVersin.com

Aoptix intellimax Laser Radio Links

Küçük bir sehpa boyutlarındaki cihazın kızılötesi laser teknolojisi ile bir ağ bağlantısını 10 km uzaklıktaki bir bölgeye hiç kablolama yapmaksızın 2 gbps hızında iletiyor olması iletişim teknolojisi açısından heyecan verici bir gelişme olarak gösterilmektedir.

aoptix Resmi Web Sayfası

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.