Henüz Puan Verilmedi

Andromium ile Android İşletim Sistemli Cep Telefonu, Masaüstü Bilgisayara Dönüşüyor:

Cep telefonları her geçen gün daha da güçlü işlemcileri ile birbirleriyle yarışıyor. Ancak bu yarış sadece cebimizdeki küçük devi etkiliyor. Bu güçlü cihazların gerçek potansiyelini büyük ölçüde kullanamıyoruz. Gordon Zheng adlı bir mühendis Andromium projesi ile bu gücü açığa çıkarmayı başardı. Daha önce Google‘da kıdemli mühendis olarak çalışmış olan Gordon Zheng, cep telefonundaki bu potansiyeli keşfederek projesini hayata geçirmek için görevinden ayrılmış ve kendi şirketini kurmuş.

 Andromium Nedir? Nasıl Çalışıyor?

Günümüzde cebimizde taşıdığımız birçok akıllı telefon Snapdragon adlı güçlü işlemciyle donatılmış durumda. Bu güçlü işlemci her geçen gün daha da yüksek performanslara çıkartılıyor. Ancak bizler bu potansiyelin oldukça küçük bir kısmını kullanıyoruz. Andromium bu gücü açığa çıkaran bir proje. Sahip olduğunuz akıllı telefonu yerleştirebileceğiniz bir cep telefonu yuvası ve masaüstü arayüzünden oluşan Andromium, saniyeler içinde cep telefonunuzu masaüstü bilgisayara çeviriyor. Cep telefonunuzu yerleştirdiğiniz yuva aynı zamanda bir şarj istasyonu görevi görüyor. Cep telefonu yuvası ile monitor bir HDMI kablo ile bağlanıyor. Telefon yuvaya yerleştirildiğinde, kısa süre içerisinde algılanarak monitöre masaüstü arayüz geliyor.

Andromium sayesinde kablosuz klavye, mouse yada oyun konsolu kontrol cihazları ile iletişim kurabiliyorsunuz. Bu masaüstü arayüz çoklu görev (multitasking) desteği de sağlıyor. Masaüstü bilgisayara dönüşen telefonunuzu bir çok uygulamayı aynı anda çalıştırabilen bir teknoloji canavarına dönüştürebiliyorsunuz. İster doküman hazırlayın, ister internette gezinin isterseniz bir oyun konsolu gibi kullanın. Andromium bütün ihtiyaçlarınıza fazlasıyla cevap verebiliyor.

Andromium şu an için popüler Android işletim sistemli birçok telefon modeli ile kullanılabiliyor. Samsung‘un Galaxy, Galaxy S ve Note serilerinde başarıyla kullanılan ürün, diğer telefon modelleri ile çalışabilecek şekilde geliştirilebiliyor. Şu an için kickstarter.com adlı proje fonlama sistemi üzerinden kendisine yatırımcı arayışı içerisinde olan proje kısa süre içerisinde ciddi rakamlarda yatırım almayı başarmış durumda.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.