Henüz Puan Verilmedi

Android Nougat 7.0

Android Nougat adı resmiyet kazandı. Google‘ın mobil cihazlar için geliştirmiş olduğu Android işletim sisteminin 7.0 versiyonunun merakla beklenen adı sonunda açıklandı. Şirket tarafından yapılan bir anket sonucunda bu isim ortaya çıktı. Birçok kaynakta yeni işletim sisteminin adının Nutella olması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı ve yeni versiyonun adı Nougat oldu. Peki yeni işletim sistemini ne zaman telefonlarımızda yada tabletlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşte bu sorunun cevabı.

Android Nougat Ne Zaman Çıkacak?

Android Nougat adı resmiyet kazandıktan sonra akla gelen bir diğer soru da yeni işletim sistemini ne zaman kullanmaya başlayacağımız. Aslında yeni işletim sistemi hemen bugün kullanmaya başlayabilirsiniz. Ama bunun için Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C yada General Mobile 4G (Android One) sahibi olmanız gerekiyor. Eğer bu cihazlardan herhangi birine sahipseniz bu linki tıklayarak beta sürümü akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Aşağıda yer alan kaynak linkini tıklayarak yeni sürümle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kaynakta paylaşılan bilgiye göre işletim sisteminin nihai hali 2016 yılının 3. çeyreğinde hazır olacak. Yani sözün kısası 2016 yılının sonuna doğru Android N ile çalışan bir cep telefonunu elimizde tutma ihtimalimiz var.

Android Nougat‘da ekranı bölebilme, yenilenen ve oldukça hızlanan ayar çubuğu, uygulamalar arası hızlı geçiş gibi özellikler dikkat çekiyor. Yeni işletim sistemi ile neler yapabileceğinizi görmek için yukarıda paylaşmış olduğumuz videoya göz atmanızı tavsiye ederiz. Konuyla ilgili görüşlerinizi altta yer alan yorum formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Kullanıcı yorumları onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.