Android N Beta General Mobile 4G AndroidOne Kurulumu
Henüz Puan Verilmedi

Android N Beta

Android N Beta, Türkiye’de ilk kez General Mobile 4G kullanıcıları tarafından denenebilecek. Dünyada birçok teknoloji devi kısa süre önce satışa sundukları cihazlarda Android 5.x Lollipop yada 6.0 Marshmallow sürümünü kullanırken, General Mobile kullanıcılarını Android‘in yeni sürümü ile tanıştıracak. GM, androidone modeli için kullanılabilecek Android N geliştirici sürümünü yayınladı. Kulağa inanılmaz gelebilir ama, dünyada ilk kez Nexus ve General Mobile 4G Androidone kullanıcıları bu tecrübeyi yaşayabilecek. Yeni işletim sistemi ile gelen özelliklere göz atmak için altta yer alan videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

General Mobile 4G Androidone Kullanıcıları Android N Beta’yı Nasıl Yükleyecek?

General Mobile 4G Androidone kullanıcıları Android N Beta sürümünü telefonlarına yüklemek için şunları yapması gerekecek:

android N beta, General Mobile 4G androidone, enroll device, bilgiversin.com

Android N Beta kurulumu için General Mobile 4G androidone yanındaki “Enroll Device” butonunu tıklayın

1. Adım  – Geliştirici Kaydınızı Yaptırın:

Geliştirici kaydınızı yaptırmak için www.google.com/android/beta adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer siz de bir GM 4G Androidone sahibiyseniz telefonunuz bu ekranda gözükecektir. Bu adrese giriş yaparken kullanmış olduğunuz google hesabı, cep telefonunuzdaki hesap ile aynı olması gerekli. Aksi takdirde yüklemeye devam edemezsiniz. Hesabınız ile eşleştirilmiş cihaz/cihazları görmek için oturum açtıktan sonra play.google.com/settings adresine giriniz. Eğer hiçbir aksilik yok ise “Enroll Device” butonunu tıklayarak devam edebilirsiniz. Önemli Uyarı: İşlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki tüm verilerin yedeğini alınız.

android N beta, General Mobile 4G androidone, join beta, bilgiversin.com

Join Beta butonunu tıklayınız

2. Adım – Sözleşme Ekranını Onaylayın:

“Enroll Device” butonunu tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sözleşmeyi onaylayarak “Join Beta” butonunu tıklayınız.

android N beta, General Mobile 4G androidone, ekran görüntüsü, bilgiversin.com

Android N Beta kurulumu sonrası General Mobile 4G AndroidOne ekran görüntüleri

3. Adım – Android N Beta Sürümünü Akıllı Telefonunuza Yükleyin:

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımları gerçekleştirdikten sonra “Menü > Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemeleri” bölümüne giriş yapın ve Android N Beta sürümünü indirmeye başlayın. Ancak şunu belirtmeden geçmeyelim. Kayıt işlemlerinin üzerinden belli bir süre geçtikten sonra yeni sürüm telefonunuza gelecektir. Şirketin açıklamalarına bakacak olursak bu süre 24 saati bulabiliyor. İndirme ve yükleme gerçekleştikten sonra telefonunuz ilk kurulum ayarlarına dönecektir.

Android N Beta’yı Kaldırıp Tekrar 6.0 Marshmallow’a Nasıl Dönerim?

Android N Beta kurulumunu gerçekleştirmeden önce telefonunuzdaki tüm verilerin bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Diyelim ki bu işletim sisteminden memnun kalmadınız. Bu çok doğal çünkü bu sürüm nihai sürüm değil. Yani telefonunuzda çeşitli takılmalar kilitlenmeler yaşayabilirsiniz. Peki nasıl eski sürüme yani 6.0 Marshmallow’a geri dönerim. Öncelikle www.google.com/android/beta adresine giriş yapın. Sonrasında karşınıza gelecek ekranda “Unenroll Device” seçeneğini tıklayarak devam ediniz. Normal şartlarda telefonunuza bir bildirim gelecektir. Ancak gelmez ise “Menü > Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemeleri” bölümüne girerek eski sürüme dönüş yapabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için altta yer alan kaynak linkine göz atabilirsiniz. Görüşlerinizi ve merak ettiğiniz soruları iletmek için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.