Henüz Puan Verilmedi

Android M, İşte Google’ın Yeni İşletim Sistemi

Android M adlı yeni işletim sistemi Google tarafından Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtıldı. Şirket yeni işletim sistemini geliştirirken özellikle performans konusuna bir hayli ağırlık vermiş. Uzun yıllardır Android işletim sistemi üzerinde çalışan deneyimli uzmanlar yeni sürümde binlerce hatayı da düzeltti. Yukarıda yayınlanan videoda Google‘ın yeni işletim sistemi Android M ile ilgili ilk izlenimler yer almakta olup, bu videoyu izleyerek işletim sisteminin yeni sürümü ile ilgili fikir sahibi olmanız mümkündür.

Android M, Bize Hangi Yenilikleri Getiriyor?

Android M tanıtıldıktan sonra, etkinliğe katılan uzmanlar yeni işletim sistemini deneme şansına sahip oldular. Ve bu deneyimlerini yayınladıkları videolar ile tüm dünyayla paylaştılar. Yukarıda paylaştığımız videolarda bu deneyimler yer almaktadır. Peki Android M bize neler getiriyor. İzinler konusunda yeni Android‘de bir hayli yol kat edilmişe benziyor. Gelen bilgilere göre her uygulama erişim için sizden tek tek izin talep edecek. Siz de bu sayede uygulamaların erişim yetkilerini yakından takip etme şansına sahip olacaksınız. Yeni sürümde hayata geçirilen bir diğer özellik ise doze modu. Bu özellik sayesinde mobil cihazınızın pil ömrü biraz daha uzayacak. Doze modu aslında çok da aşina olmadığımız bir şey değil. Mobil cihazınızı kullanmadığınız anlarda devreye girecek bu özellik sayesinde batarya ömründen tasarruf etmiş olacaksınız. Google, doze modu sayesinde Nexus 9’larda yaptığı testlerde bataryanın bekleme süresini iki kata kadar çıkarabildiğini belirtiyor. Bir diğer yeni gelişmede parmak izi okumada yaşanacak. Gelişmiş parmak izi okuma sayesinde alışverişlerde parmak izi ile kimlik doğrulayarak Google Play ve birçok mağazadan alışveriş yapabileceksiniz. USB Type C adı verilen yeni USB standardı ile şarj konusunda büyük yol kat ettiğini belirten şirket şarj süresinde 4 kata yakın gelişme sağlandığını duyurdu. Bilindiği gibi tersi/düzü olmayan yeni USB Type C, Apple tarafından da kullanılıyor.

android m, özellikleri, inceleme videosu, bilgiversin.com

Google’ın yeni işletim sistemi Android M

Android M adlı Google‘ın yeni işletim sistemi ile ilgili anlatılacak daha bir çok yenilik var elbette. Ancak biz öne çıkan birkaç yeniliği sizlerle paylaştık. Sizce yeni Android işletim sistemi beklenen ilgiyi görecek mi? Yoksa bu yenilikler kullanıcılar tarafından yeterli görülmeyecek mi? Konu hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.