Henüz Puan Verilmedi

Amerika Ordusunun Web Sitesi Suriye Elektronik Ordusu Tarafından Hacklendi

ABD Ordusuna ait web sitesi hacklendi. Gelen bilgilere göre Amerikan ordusu web sitesini Suriye Elektronik Ordusu (SEA) hacklediarmy.mil adresli web sitesi hacklendikten sonra bir süre kapalı kaldı. Suriyeli hackerlar, Beşşar Esed’i destelemesi ile tanınıyor. Resmi twitter hesabından açıklama yapan SEA, sanal saldırıyı üstlendi.

abd, amerika ordusu, web sitesi, Suriye elektronik ordusu, hacklendi, bilgiversin.com

ABD Ordusu Web Sitesi army.mil Hacklendi

ABD Ordusu Resmi Web Sitesi “army.mil” Neden Hacklendi?

ABD Ordusu resmi web sitesiarmy.milhacklendikten hemen sonra Suriye Elektronik Ordusu saldırıyı üstlendi. 2014 yılının sonlarına doğru SEA, Gigya’yı da hacklemiş ve kendisinden söz ettirmişti. Bu sefer yapılan saldırıda hedef büyüten sanal korsanlar ABD’nin ordusunu hedef aldı. Hacker grubu yaptığı açıklamada Suriye’li muhaliflerin eğitilmesinin durdurulmasını istedi. Bu saldırıya ilişkin yetkililer kısa süre içinde açıklama yaptı ve saldırıyı doğruladı. Yetkililerin yapmış oldukları açıklamaya göre bilgi güvenliği açısından siteye erişimin durdurulduğu açıklandı.

ABD ordusuna ait resmi web sitesiarmy.milhacklendikten sonra kapatıldığı için birçok internet kullanıcısı siteye girmeye çalıştığında herhangi bir şey göremedi. Ancak hacker grubu o an almış oldukları ekran görüntülerini Twitter hesaplarından takipçileri ile paylaştı. Sayfamızda ekran görüntüleri paylaştık. Konu ile ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.