Henüz Puan Verilmedi

ABD’de Bir Hastaya Çift Kol Nakli Yapıldı:

2011 yılında geçirdiği ağır bir enfeksiyon neticesinde 4 uzuvu (kol ve bacakları) da kesilen talihsiz Amerikalı bugünlerde tıp dünyasının yeni mucizesi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Will Lautzenheiser isimli eski Profesör ve senarist geçirdiği rahatsızlık sonucunda çok ağır bir bedel ödemişti. Boston Brigham and Women’s Hastanesi’nde geçtiğimiz ay çift kol nakli yapılan Lautzenheiser, ameliyatın ardından artık sevdiklerine tekrar sarılabilmenin mümkün olacağını açıkladı.

Will Lautzenheiser’ın nakil yapılan kollarında halen kısmı atel bulunmakta. Bu haliyle bile mutluluğu yüzünden okunan hasta, ismi açıklanmayan donöre olan minnettarlığını her fırsatta dile getirdiğini belirtti. Şimdilik hareket kabiliyeti oldukça sınırlı olan yeni kolların hareketlerinin  her geçen gün daha da gelişeceği bildirildi. Doktorların verdiği bilgiye göre Will Lautzenheiser‘ın nakil yapılan kollarının tam olarak kullanılabilmesi için yaklaşık 1 yıllık bir süreye ihtiyaç olduğu açıklandı.

Geçitğimiz ay Boston’da yapılan bu başarılı çift kol nakli ameliyatına 13 doktor girdi. Yaklaşık olarak dokuz saat süren kol nakli operasyonu neticesinde mutlu sona ulaşıldı. Kimliklerinin açıklanmasını istemeyen donör ailesi bir açıklama yapmakla yetindi. Başarılı operasyondan duydukları mutluluğu paylaşan aile aynı zamanda Lautzenheiser‘ın mutluluğu için dua ettiklerini de açıkladı.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.