Henüz Puan Verilmedi

ABD Donanması LaWS Adlı Yeni Lazer Silahı Denedi:

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bir süredir üzerinde çalıştığı ve kısa adı LaWS (Laser Weapon System) olan yeni lazer silahı denedi. Adeta yıldız savaşlarını andıran bu yeni lazer silahı ABD’nin gövde gösterisi olarak değerlendiriliyor. Office of Naval Research (ONR) tarafından yapılan resmi açıklamalara göre yeni lazer silahı LaWS, Basra Körfezi’nde bulunan USS Ponce adlı savaş gemisine yerleştirildi. Yapılan atış denemelerine ait video görüntüleri YouTube üzerinden paylaşıldı. Yapılan deneme atışlarına ilişkin videoyu sayfanın üst bölümünde izleyebilirsiniz.

lazer silahı laws abd video BilgiVersin.com

Lazer Silahı LaWS

Geliştirilen LaWS adlı bu gelişmiş silah yapılan deneme atışlarında hedef olarak kullanılan bir patlayıcıyı büyük bir isabetle vurmayı başardı. Yıldız Savaşları filmlerinde gördüğümüz sesli ve ışıklar saçan lazer silahlarının aksine LaWS oldukça sessiz. Ancak bu sessizliği etkisini azaltmıyor. Deneme atışı videolarında insansız hava aracına da atış yapıldığı görülmekte. İnsansız hava aracına yapılan atış da tam isabetle hedefini buluyor.

40 Milyon dolara mal olduğu açıklanan bu yeni lazer silahı 1 deniz mili menzile sahip. 30 KWatt güce sahip olan bu etkili silah, şu anda sahip olduğu etkili menzili ile Yakın Savunma Sistemi olarak kullanılacak gibi gözüküyor. Savaş gemilerine doğru fırlatılan güdümlü mermilere karşı etkili bir savunma silahı olarak kullanılabilecek bu lazer silahı, ABD’nin denizlerdeki gücünü oldukça yükselttiğini söyleyebiliriz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.