Henüz Puan Verilmedi

AMD Radeon R9 Nano Ekran Kartı

Radeon R9 Nano ekran kartı, AMD tarafından resmen duyuruldu. Üstün özelliklere sahip olan bu sıra dışı ekran kartı pazara renk katacak gibi gözüküyor. mini ITX formunda üretilen AMD Radeon R9 Nano, oyun severlere 4K çözünürlükte oyun keyfini yaşatacak. DirectX® 12, Mantle, OpenGL® 4.58, Vulkan™, OpenCL™ 2.0 desteği bulunan AMD’nin yeni ekran kartı. Fiji isimli bir GPU kullanıyor. Hem yüksek performans, hem enerji verimi sunan bu yeni kartla ilgili diğer teknik detaylara ilerleyen satırlarda ulaşabilirsiniz. Ayrıca AMD ürünün lansmanı sonrasında bir tanıtım videosunu resmi YouTube hesabından paylaştı. Bu video sayfamızın üst bölümünde yer almaktadır. Ayrıca serinin diğer kartları (R9 Fury, R9 Fury X, R9 390 X) ile yeni kartı kolayca kıyaslayabileceğiniz bir tabloyu sizlerle paylaşıyoruz.

AMD Radeon R9 Nano, Fury, Fury X, 390 x kıyaslama tablosu

Kaynak: anandtech.com

 

AMD Radeon R9 Nano Ekran Kartı Teknik Özellikleri Nasıl?

AMD Radeon R9 Nano ekran kartının teknik özellikleri aşağıda listelenmiştir. Detaylı bilgi almak için burayı tıklayınız.

  • Mimari: 28nm
  • API: DirectX® 12, Mantle, OpenGL® 4.58, Vulkan™, OpenCL™ 2.0
  • PCI Express: Var – 3.0
  • Max. Ekran Desteği: DisplayPort MST hub kullanarak 6 ekrana kadar
  • GPU Hızı: en fazla 1000 MHz
  • Bellek Bant Genişliği: 512 GB/sn
  • Bellek Arayüz: 4096-bit
  • Bellek: 4 GB

AMD Radeon R9 Nano Ekran Kartı Satış Fiyatı Ne Olacak?

AMD Radeon R9 Nano fiyatı ile ilgili yapılan açıklamaya göre ürün 649 dolarlık fiyat etiketi ile 7 Eylül tarihinden itibaren raflardaki o seçkin yerini alacak gibi gözüküyor. Özellikle oyun severler tarafından dört gözle beklenen bu ekran kartı bakalım beklenen performansı sağlayabilecek mi? Ürünün kısa süre içinde Türkiye‘de elektronik marketlerde (teknosa, vatan, bimeks, gold, mediamarkt, vb) ve online satış siteleri (kliksan11, hepsiburada, gittigidiyor, vb.) tarafından satışa sunulması bekleniyor.

AMD Radeon R9 Nano ekran kartı teknik özellikleri ve satış fiyatı ile ilgili düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.