Henüz Puan Verilmedi

Bir Dakikada Şarj Olan Alüminyum-ion Batarya Geliştirildi:

Alüminyum-ion batarya sadece 1 dakikada şarj oluyor. Akıllı telefon üreticilerini sevindirecek haber Amerikalı bilim insanlarından geldi. ABD / Kaliforniya’da bulunan Stanford Üniversitesi‘nde bir grup araştırmacıi cep telefonu dünyasına yeni bir boyut katacak bir buluşa imza attı. Sadece bir dakikada şarj olabilen aluminium-ion batarya geliştiren uzmanlar, geliştirmiş oldukları pili yayınladıkları bir video ile dünyaya duyurdu.

1 Dakikada Şarj Olan Alüminyum-ion Batarya’nın Özellikleri:

1 dakikada şarj olabilen Alüminyum-ion batarya, sadece kısa süre içinde şarj olabilmesi ile anılıyor olsa da tek özelliği bu değil. Cep telefonları, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılması planlanan bu yeni batarya teknolojisinin özellikleri oldukça ilgi çekici. Bilindiği gibi günümüz batarya teknolojisi, Lityum pillerin egemenliği altında. Lityum bataryalar çok hızlı şarj olmamakla birlikte aynı zamanda olumsuz koşullar altında kısa süre içinde alev alabiliyor. Yine Lityum bataryalar sert bir forma sahip olup, esnek donanımların geliştirilmesinde en büyük engel olarak görülüyor.

Alüminyum-ion batarya teknolojisi hakkında, geçtiğimiz günlerde saygın bilim dergisi Nature’da bir makaleye yer verildi. Bu makalede alüminyum-ion piller ile ilgili tüm detaylara yer verilirken. Geliştirilen bu çok hızlı şarj olma özelliğine sahip pilin, aynı zamanda oldukça esnek olduğu, kolayca tutuşmadığı ve bildiğimiz kalem pillere göre doğaya daha az zarar verdiği açıklandı. Yukarıda bulunan videolar Nature dergisi tarafından yayınlanan makaleye ait web sayfasında paylaşılmış olup, Alüminyum-ion batarya teknolojisi ile ilgili heyecan verici özellikleri ortaya koymaktadır.

Bir dakikada şarj olan Alüminyum-ion batarya teknolojisi ve özellikleri ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.