Henüz Puan Verilmedi

Akıllı Steteskop Stethee Nedir? Nasıl Çalışır?

Akıllı Steteskop Stethee, Brisbane / Avustralya’da yaşayan Dr. Nayyar Hussain ve bir grup araştırmacı tarafından geliştirilen yeni nesil bir Steteskop. Bildiğiniz gibi birçoğumuz çevresine zaman zaman sağlıkla ilgili ahkam kesmeyi çok sever. Bildiklerimiz çok fazla olmasa da sağlık hakkında konuşmayı ve tavsiyelerde bulunmayı severiz. Doktora gittiğimizde ise bildiklerimiz ile gerçekler arasındaki fark kendisini hemen hissettirir. Akıllı Steteskop Stethee aslında insanın sağlığa duyduğu doğal ilgiyi oldukça iyi yakalamış bir proje. Cihaz oldukça basit bir mantıkla çalışıyor. Hepimiz kalp ve diğer vücut seslerimizin doktorlar tarafından klasik steteskoplar ile dinlendiğini biliriz. Ancak bu seslerin ne anlama geldiğini bilmek ve bu seslerden bir anlam çıkarmak sıradan insanlar için pek de mümkün değildir.

Akıllı Steteskop Stethee kablosuz teknolojisi sayesinde kalp ve diğer vücut seslerini duymamızı, hissetmemizi, görebilmemizi ve bunu paylaşabilmemizi sağlamaktadır. Kalp atışlarımızı, ciğerlerimizden gelen sesi yada hamile bir bayanın içindeki mucizenin sesini duymak ve onu yakından hissetmek kimi zaman bir merak kimi zaman ise hayati bir zorunluluk olabilir. Stethee, kablosuz bluetooth kulaklık ile eşleştirilerek sesleri duyabilmemiz sağlarken aynı zamanda akıllı cep telefonlarına yüklenen mobil uygulaması sayesinde, sağlık durumumuzla ilgili bize temel yönlendirmeler yapabilmektedir. Aynı zamanda bu sesleri sağlık çalışanları ile de paylaşabilmemizi sağlayan akıllı steteskop, uzak mesafelere rağmen tıbbi destek alabilmemizi de sağlayacaktır.

Ücretsiz IOS, Android ve Windows Phone mobil uygulamaları ile benzersiz bir sağlık hizmeti alabilmemizi sağlayacak bu proje için geliştirilmiş basit ve anlaşılır arayüzlü uygulamalar kullanılmaktadır. Şu anda kickstarter.com üzerinden bu eşsiz projeye yatırım arayışı sürmektedir. Eğer siz de bu projeye destek olmak istiyorsanız. Akıllı Steteskop Stethee proje kampanyası sayfasını inceleyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.