Henüz Puan Verilmedi

Akıllı Kukla ZippyKit ile Çocuklar Daha Yaratıcı Olacak:

Çocuklarımız dünya gelir gelmez oldukça gelişmiş bir teknoloji dünyası içerisinde kendilerini buluyor. Bu renkli ve eğlenceli dünya onları kolayca cezbediyor. Yetişkinler kolayca sahip oldukları teknoloji harikası ürünler ile çocuklarını bu dünyanın içerisine kendi elleri ile sokuyor. Ancak zaman içerisinde işler pek de yolunda gitmiyor. Bu renkli ve cezbedici dünya çocukları giderek esir alıyor. Aileler bir yandan çocuklarının teknoloji dünyasından uzak kalmamasını isterken diğer yandan gerçek dünya ile etkileşimi kesen asosyal bir çocuk da yetiştirmek istemiyor. İşte tam da bu noktadan yola çıkarak bir tasarımcı teknoloji ile etkileşimi bir araya getirerek Akıllı Kukla ZippyKit‘i yaratmış. Akıllı Kukla ZippyKit‘in kurucusu olarak bilinen Elena Corchero adlı başarılı tasarımcı, giyilebilir teknolojiler ve akıllı malzemeler konusunda uzman bir kişi. MIT Media Lab Avrupa’da elektronik, programlama ve devre tasarımı konularında araştırmalar yapmış.

Akıllı Kukla ZippyKit Nasıl Çalışıyor:

Akıllı kukla olarak tanımlayabileceğimiz bu ürün aslında dış görünüş olarak bir el kuklasından çok da farklı bir şey değil. Kuklayı akıllı yapan şey tekstil ve elektroniğin birlikte kullanılması. ZippyKit‘in kurucusu olan Elena Corchero geliştirdiği bu keyifli oyuncaklar ile çocukların teknoloji dünyası ile gerçek dünya arasında dengeli bir yaşam sürebilmelerini sağlıyor. Akıllı kuklalar sahip oldukları basit elektronik donanımlar sayesinde ışıklar çıkartabiliyor, ses kaydedip bunu size dinletebiliyor veya tablet yada akıllı telefonlardaki ekrana kukla ile dokunabilmenizi sağlıyor. Bu sayede çocuklar ellerine geçirdikleri kuklalar ile daha yaratıcı oyunlar oynayabiliyorlar. Tüm dikkatini sadece sanal oyuna vermeyen çocuk bu kuklaları kullanarak ailesi yada diğer çocuklarla keyifli vakit geçirebiliyor.

Kickstarter.com üzerinden fon arayışı içerisinde olan başarılı tasarımcı, hedeflediği noktaya ulaştığında daha geniş kitlelere ulaşabilecek. Yeterli yatırımı alması durumunda üretim konusunda daha ileri bir noktaya gelmeyi hedefleyen tasarımcı, kişiselleştirilebilen ürünler ile üretim yelpazesini genişletmek istiyor. Siz de bu başarılı tasarımcıya ve ZippyKit projesine destek olmak istiyorsanız, kampanya sayfasını ziyaret ederek katkıda bulunabilirsiniz. Yaptığınız katkı ölçüsünde kampanya sayfasında belirtilen hediyelerin de sahibi olabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.