Henüz Puan Verilmedi

Elinizdeki Sihirli Değnek AirSig :

Bütün şifrelerinizi hatırlıyor musunuz? Yada sağa sola şifrenizi hatırlatacak notlar yazmaktan sıkıldınız mı? Tayvanlı bir firma AirSig isimli uygulaması ile şifre ezberleme derdinize son verecek gibi gözüküyor.

Özellikle mobil dünyada daha küçük cihazlar ile birden fazla hesabı yönetmek zorunda kalıyoruz. Mobil cihazlardaki kimlik doğrulama yöntemleri son dönemlerde çeşitlilik kazanmaya başladı. Parmak izi okuma ve yüz tanıma sistemleri bunların başında gelmektedir. Ancak size ait bir fotoğrafı kullanarak yüz tanıma sistemini kandırmak mümkün olabiliyor. Parmak izi okuma ise bugün her mobil cihazda bulunan bir donanım olmadığı için genel kullanım imkanı oldukça kısıtlıdır.

AirSig Bize Ne Katacak:

AirSig, kimlik doğrulama teknolojisinde bir devrim yapmak niyetiyle yola çıkmış durumda. Akıllı telefonunuza AirSig uygulamasını entegre ettiğiniz takdirde öncelikle elinizde sihirli bir değnekle imza atarcasına bir kimlik belirliyorsunuz. Bu işlem neticesinde akıllı telefonlarda bulunan tümleşik g-sensörü ve jiroskop sayesinde kullanıcının eşsiz bir imzası kaydedilmiş oluyor.

AirSig teknolojisini kullanabilmek için gerekli olan donanım günümüzde birçok akıllı telefon modelinde tümleşik olarak bulunmaktadır. Bu yönden bakıldığında bu teknolojiyi yaygınlaştırmak için ekstra bir donanım maliyetine girilmeyeceğini söylemek mümkündür. Teknoloji devi Foxconn bu uygulamayı 2m$ ile desteklemektedir.  Uygulamanın Android versiyonu şu anda hazır durumda olup hemen indirerek akıllı telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulama ile ilgili söylenebilecek olumsuz şeylerin başında havada imza atmak için yapacağınız hareketlerin çevrenizdeki kişiler tarafından oldukça ilginç karşılanması gelmektedir. Bir diğer sorun ise çok sık tekrar etmek zorunda olduğunuz hareketin çevrenizdeki kişiler tarafından ezberlenme riski. Ancak el çabukluğunuz ile bu sorunu bertaraf etmeniz mümkün olacaktır.

Kaynak: AirSig Resmi Web Sitesi

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)