Adıma Tescilli Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?
Henüz Puan Verilmedi

Adıma Tescilli Araç Sorgulama

Adıma Tescilli Araç Sorgulama hizmetinden faydalanmak için e-devlet şifresine sahip olmanız yeterli. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından devreye sokulan yeni uygulama ile adınıza tescil edilmiş araçlar için e-devlet üzerinden sorgulama yapmanız artık mümkün. Adıma tescilli araç sorgulama işleminin nasıl yapıldığı aşağıda paylaşılmıştır. Bu adımları takip ederek siz de sorgulama yapabilirsiniz.

nasıl yapılır? e-devlet üzerinden sorgulama, bilgiversin.com

Adıma Tescilli Araç Sorgulama, e-devlet Üzerinden Yapılabiliyor

e-Devlet Üzerinden Adıma Tescilli Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adıma Tescilli Araç Sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle, e-devlet şifreniz ile giriş yapacağınız turkiye.gov.tr/emniyet-adima-tescilli-arac-sorgulama adresli web sayfasına ulaşıyorsunuz. Eğer hali hazırda giriş yaptıysanız, yukarıdaki linki tıklamanız durumunda sorgulama sonucu tablo olarak ekranınızda görüntülenecektir. Eğer e-devlet şifresi ile henüz giriş yapmadıysanız, öncelikle turkiye.gov.tr adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü uygulamaları altında yer alan “Adıma Tescilli Araç Sorgulama” linkini tıklayarak tabloya ulaşabilirsiniz. Eğer adınıza tescil edilmiş bir araç var ise sonuç tabloda listelenecektir. Tabloda, aracın plakası, aracın cinsi, aracın markası, aracın modeli, tescil belge seri numarası ve hak mahrumiyeti bilgisi paylaşılmaktadır. Eğer hak mahrumiyeti var ise detay linkini tıklayarak hak mahrumiyetine ilişkin detaylara ulaşabilirsiniz.

Adıma Tescilli Araç Sorgulama hizmetinin kullanımına ilişkin detaylı bilgi almak için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Adıma Tescilli Araç Sorgulama Kılavuzunu indirebilirsiniz. Kılavuzda sorgulama işleminin tüm detayları ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Konuyla ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.