4.5G Ayarı Nasıl Yapılır? (Turkcell, Türk Telekom, Vodafone)
Henüz Puan Verilmedi

4.5G Ayarı Yapmak Çok Basit

4.5G ayarı yapmak isteyen akıllı telefon kullanıcıları sadece birkaç tıklama ile cihazlarını yeni nesil hızlı mobil internete hazır hale getirebilirler. Gerek Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar gerekse iPhone‘lar basit ayarlamalar ile 4.5G‘ye hazır hale getirilmektedir. Altta, telefonunuzun işletim sistemi ve modeline uygun olarak gerekli ayarların nasıl yapılacağına ilişkin video ve resimli anlatımlar yer almaktadır. Gerekli ayarları yapmadan önce kullanmış olduğunuz akıllı telefonun ve SIM kartınızın uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Telefonunuz uyumlu ancak SIM kartınız değilse bu hizmetten faydalanmanız mümkün değildir.

4.5G Ayarı Android Telefonlarda Nasıl Yapılır?

android 4.5g ayarı nasıl yapılır? resimli ve video anlatım, bilgiversin.com

Android Telefonlarda Ayar Nasıl Yapılır?

4.5G ayarı yapmak isteyen Android işletim sistemi kullanıcıları yukarıda paylaşmış olduğumuz adımları takip ederek sonuca ulaşabilirler. Telefonunuzda bu ayarı yapmak için öncelikle “Ayarlar” menüsüne giriniz. Sonrasında “Mobil Ağlar” yada “Mobil Şebeke Ayarları” altındaki “Şebeke Modu” sekmesini tıklayınız. Bu menü altında yer alan ifadeler telefondan telefona ufak farklar gösterse de önemli olan “LTE” yada “4G” tercihinin seçilmiş olmasıdır. Tercihin “otomatik” olarak seçilmesi önemlidir. Bağlı bulunduğunuz baz istasyonunun desteklediği hıza göre telefonunuz kendisini otomatik olarak ayarlayacaktır.

4.5G Ayarı iPhone’da Nasıl Yapılır?

iphone 4.5g ayarı nasıl yapılır? resimli ve video anlatım, bilgiversin.com

iPhone’da Ayar Nasıl Yapılır?

4.5G ayarı yapmak isteyen iPhone kullanıcıları yukarıda yer alan videoda paylaşmış olduğumuz adımları takip ederek sonuca ulaşabilirler. Telefonunuzda bu ayarı yapmak için öncelikle “Ayarlar” menüsüne giriniz. Sonrasında “Hücresel” altındaki “Hücresel Veri Seçenekleri” veya “Ses ve Veri” sekmesini tıklayınız. Bu menü altında yer alan”LTE” tercihinin seçilmiş olması gerekmektedir. İşte hepsi bu artık akıllı telefonunuz hızlı mobil internet bağlantısı yapmaya hazır.

4.5G Ayarı Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone İçin Farklı mı?

4.5G ayarı yapmak isteyen Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları farklı bir ayar yapmak zorunda değil. Ancak telefonunuz yada SIM kartınız 4.5G uyumlu değilse bu hizmetten faydalanmanız mümkün değil. Eğer bu konuda henüz bir kontrol yapmadıysanız öncelikle cihazınızın ve SIM kartınızın uyumluluğuna odaklanın. Bunun için hazırlamış olduğumuz yazımıza göz atarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.